Kontakta oss

Fridhem förskola och skola
Hidingsta 549
705 95 Örebro

Rektor

Martin Hylén, 019-23 81 76, 0761-71 90 29, rektor@fridhemsskolan.se

Förskolan

Fridebo

076-199 40 45, fridebo@fridhemsskolan.se

Lyckebo

076-199 40 42, lyckebo@fridhemsskolan.se

Lekstugan

076-199 40 41, lekstugan@fridhemsskolan.se

Skolan

Förskoleklassen

Johan Forngren, johan.forngren@fridhemsskolan.se

Klass 1

Eva Asklund, eva.asklund@fridhemsskolan.se

Klass 2-3

Fredrik Mård, fredrik.mard@fridhemsskolan.se

Klass 4–5

Anders Fredlund, anders.fredlund@fridhemsskolan.se

Fritids

019-23 81 76, 076-199 40 43, fritids@fridhemsskolan.se

Styrelsen

fridhemstyrelsen@gmail.com

Styrelsemedlemmarna finns på föreningssidan.

Skolsköterska

Skolsköterska Anna Sjönvall

Vid sjukdom eller annan frånvaro

Om ditt barn pga sjukdom eller annat inte kan komma till skolan ska målsman meddela skolan detta via sms till telefon 076-1994049.

Går ditt barn på förskolan så meddelas sjukdom och annan frånvaro till Lekstugan på telefon 076-199 40 41  innan kl. 08. Efter den tiden kontaktas respektive avdelning.

Om du blir försenad

Om du blir försenad kontaktar du skolan och meddelar detta.
Ring på telefon 019-23 81 76.

Går ditt barn på förskolan så meddelar du respektive avdelning.